Světový den laskavosti

Věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu, který se tak stává dnem, kdy se šíří dobro po celém světě.

Být laskavý může být každý sám k sobě, ke svému tělu, ke svým blízkým, kamarádům, k ostatním lidem, ale také třeba k přírodě a životnímu prostředí. Svět je zkrátka plný laskavostí a příkladů laskavosti, které nás nic nestojí a které může dělat každý z nás, je opravdu hodně. Začněme se více usmívat, častěji říkat slůvka prosím a děkuji, omlouvejme se za slova, která neměla být vyslovena, povzbuzujme se a pomáhejme ostatním. Dělejme náhodné dobré skutky, za které neočekávejme nic nazpět, hledejme každý den v životě to dobré a dívejme se na svět laskavýma očima i tehdy, když se nám zdá, že svět je pochmurný…

Každý z nás může být laskavec a spolu s projektem #jsemlaskavec si vyzkoušet, jaké to je, když druhým uděláme radost dobrým skutkem. Vyberte si svoji laskavost a staňte se hvězdou Světového dne laskavosti. My v Krajánku do toho jdeme a věříme, že i vy se k nám přidáte!

Komentáře