Tajemná místa

Minulé léto jsme si představili některá z nejznámějších tajemných míst v Česku. Podívali jsme se do Panenského Týnce, na horu Říp a na hrad Houska. Tentokrát zavítáme na další tajemstvím opředená místa. Až budete číst, tak vězte, že pro mnohé události a děje nemá dnešní věda vysvětlení. To ale neznamená, že neexistují.

Bílá paní
Bílé paní se údajně zjevují na mnoha našich hradech a zámcích. Jsou oblečené do bílých šatů a na hlavě mají vysoký kuželovitý čepec. Zjevují se jako duch, procházejí po hradě a hledají rozřešení nějakého svého špatného skutku. Naší nejznámější Bílou paní je asi Perchta z Rožmberka, která žila v 15. století. V manželství nebyla šťastná. Když ji její umírající manžel prosil o odpuštění, odmítla ho. On ji za to proklel a od té doby se Bílá paní zjevuje na rožmberských a jindřichohradeckých hradech a zámcích. A zjevovat se tam má do té doby, dokud z posledního z nich nezůstane kámen na kameni. Je-li to vše pravda, tak se lidem bude zřejmě zjevovat ještě hodně dlouho.

Podzemní města
Po celé České republice můžeme najít obrovské podzemní komplexy, které dosahují do hloubky několika pater. Mezi ty nejznámější u nás patří jihlavské a znojemské podzemí, která jsou i otevřena k prohlídkám. Tyto prostory měly sloužit jako úkryt pro obyvatele, když se na povrchu Země po nějaké velké katastrofě nedalo přežívat. A dokonce jsou tato města navzájem propojena sítěmi chodeb. Je zde zajištěno vše, co je k životu potřeba: proudění kyslíku, osvětlení, zásobování vodou a jídlem. A teď se podržte. Vznik těchto podzemních komplexů se údajně datuje až do období třetihor. Jsou to prý pozůstatky dávných vyspělých civilizací, které tu žily před námi.

Boží kameny
Našli byste je nedaleko Kraselova u Strakonic. Jsou to žulové balvany ležící v těsné blízkosti u sebe. Toto místo je velmi silně nabito pozitivní a prý i léčivou energií. Takže vás nejen příjemně uklidní a dobije. Můžete se mezi kameny procházet nebo u nich posedět. Někteří lidé si na ně přímo lehají, aby načerpali co nejvíce jejich síly. Kámen, který síly vyzařuje nejvíce, poznáte podle toho, že má tvar lodi. Země nám tak pomocí kamenů ukazuje, kde hledat klid a zdraví.

Komentáře