Venkovní hry

Hrát si venku, když svítí sluníčko nebo je polojasno a příjemná teplota, to umí každý. Ale když se objeví dešťové mraky, prší, je zima, nebo dokonce fičí vítr, tak se mnohdy jednomu ani nechce ven.

Kdo se ale nedá zastrašit počasím a vyrazí hrát si ven, může si to báječně užít! Jak? Čtěte dále!

Na co se ale při hře v nepříznivém počasí nesmí zapomenout? No správně! Na pláštěnku proti dešti. Dál? Na větrovku nebo prima zateplenou bundu proti vichru. A co obout na nohy? Holínky neboli gumáky (možná se jim u vás doma říká ještě jinak) nebo nějaký druh moderní voděodolné super obuvi. Na ochranu před chladem je nejlepší svetr, na hlavu čepice a kolem krku šála, šátek nebo dnes populární nákrčník (ten se dá přetvořit na improvizovanou čepico-šálu nebo přetáhnout přes obličej a dělat třeba i bubáka). Kdo touží vyřádit se se sněhovými vločkami, rozhodně by si neměl zapomenout nepromokavé rukavice.

Základem pro to, jak si užít hry venku i za nepřívětivého počasí, je tedy správné vybavení. Déšť, sníh a vítr tak potom neodradí od her, které se dají provozovat za každého počasí (jako je třeba schovka nebo honěná nebo cesta za pokladem), ale sladkou odměnou odvážným a vybaveným bude navíc ještě větší dobrodružství a zábava, než by byla za slunce! Posuďte sami. Kdekdo skáče panáka, ale jak příjemně to šplouchá a báječně čvachtá při skoku z kaluže do kaluže! A kam až to docákne!

Těžko přetěžko také pouštět draka za úplného bezvětří. Pravda, déšť by ho mohl rozmočit, tak si ho nechme do suchého větrného počasí!

Za slunce se také nebudou dělat dešťová kolečka a bubliny na kalužích… A vymyšlený suchý potok se zdaleka nedá srovnávat se stékajícími čůrky nefalšované dešťové vody, které malý stavitel přeměňuje a přestavuje za pomoci kamínků a klacíků na velkolepé přehrady a jezírka.

Poslyšte ale, jestlipak víte, co je stejně důležité jako mít pořádné vybavení do nepříznivého počasí, když si v něm jdeme hrát ven? Nebo ještě kapku důležitější? No přeci to, že se máme potom kam vrátit do tepla a do sucha, převléknout se a dát si třeba něco dobrého na zahřátí… Cítíte tu pohodu? Lákavé kakao nebo voňavý čaj a nadýchaná bábovka nebo koláč od maminky…

Komentáře