Zlobilky

Jestlipak někdy zlobíte, krajánci a krajanky? No jasně že jo, které dítě trochu nezlobí?
Máme pro vás tip na knížku o různých druzích zlobení. Jmenuje se Zlobilky a je od známé dětské spisovatelky Martiny Drijverové. Holčičky v této knížce mají každá nějaký nepříjemný zvyk, nebo dokonce zlozvyk – jedna si vymýšlí, druhá se nechce mýt, jiná je děsně nepořádná.

Rodiče si s nimi většinou nevědí rady. Jednoho dne se však těmto zlobilkách jejich zlobení nevyplatí a něco se jim stane – vcucne je vana, sní je šála, promění se ve strom a podobně. Ale nakonec přece jen všechno dobře dopadne a holčičky se zase osvobodí a od té doby zlobí už o něco míň a na některé věci si už opravdu dávají pozor. Příběhy jsou malinko praštěné a pro některé děti možná i trochu strašidelné. Ale jsou napsané tak, že opravdu nemusíte mít strach, že by se vám něco takového mohlo přihodit.

Pokud vás tyto příběhy zaujmou, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje pokračování s názvem Příšerné zlobilky, ve kterých se holčičky proměňují ve strašidla – třeba v jeskyňku nebo bludičku. A stejně tak existuje dvojice knih o zlobivých klucích – Nezbedníci a Příšerní nezbedníci. Všechny čtyři knihy mají i povedené provedení jako audioknihy. S mým krajánkem Davídkem je posloucháme často a k nejoblíbenějším u nás patří příběh o chlapečkovi, který si při zívání nikdy nedával ruku před ústa, a tak se mu v puse jako v jeskyni usadili netopýři.

A co nám o Zlobilkách napsala Ema Schwebel z Frankfurtu nad Mohanem?
V knize je hodně napínavých kapitol o holčičkách, které neposlouchaly, zlobily nebo si vymýšlely. Ale žádný strach, holčičky se vždy polepšily. Je to opravdu moc hezká kniha a vyplatí se si ji přečíst.

Komentáře