Deník malého poseroutky

Dnes vám představíme sérii knih, které zná snad každý kluk ve školním věku. Je to série Deník malého poseroutky, kterou napsal a ilustroval americký spisovatel Jeff Kinney. Pro spoustu kluků je to první knižní série, ze které přečtou samostatně víc dílů – anebo všechny.

Hlavní hrdina Greg Heffley si píše deník a zachycuje v něm všechna malá dobrodružství, průšvihy a zážitky svých všedních dní. Seznámíme se s jeho rodiči a bratry a s jeho nejlepším kamarádem Rowleyem. Knížky jsou hodně vtipné a Gregovy postřehy jsou opravdu jako ze života.

Deníků malého poseroutky dosud vyšlo 16 dílů. Každý díl má jinou barvu obálky a jiný podtitul. Například 14. díl se jmenuje Deník malého poseroutky: Na spadnutí a čtenář Tom Lžičař o něm napsal toto:
„V tomto díle Gregory přišel o svoji babičku. Babička byla velmi spořivá, a proto po ní zdědili peníze. Sice těch peněz nebylo moc, ale něco se za ně koupit dalo. Heffleyovic rodina měla spoustu nápadů, jak peníze utratit, ale jejich mamka jim to nedovolila, protože to byly nápady, na které ty peníze nestačily, jako třeba velký parník. Takže se neshodli a máma prostě řekla, že chce větší kuchyň. No to se ale nelíbilo nikomu. Takže potom dal Rodrick návrh, že chce zvětšit verandu, a kupodivu i máma byla pro. Takže se začalo stavět. Po chvíli stavění zjistili, že dům je prolezlý krysami, takže se rozhodli odstěhovat. A jak prodali dům, tak se odstěhovali.“

Tomáš k Deníku malého poseroutky ještě dodává:
„Knihy jsem četl hlavně ve 4. a v 5. třídě, přečetl jsem 12 dílů. Bylo to vtipné a v příbězích jsem se i poznával. Líbily se mi hlavně první díly.“

O pátém díle Ošklivá pravda vyplnila Ada Çelik čtenářský záznam:

Komentáře