Jezero Monteyard-Avignonnet

Nedaleko Lyonu se nachází Alpy. Je to pohoří, jehož součástí je nejvyšší evropská hora Mont Blanc. Mají nádhernou přírodu a nabízí mnoho krásných procházek pro malé i velké turisty. V Alpách a v jejich blízkém okolí najdete také mnoho jezer, která mají nádhernou modrou barvu. Většina jezer je přírodních a některá byla vytvořena člověkem. Jedno takové uměle vytvořené jezero se nachází jižně od města Grenoble, na úpatí severních Alp. Jmenuje se Monteyard-Avignonnet. Jezero má na délku 10 kilometrů a na šířku až 300 metrů. Rozloha jezera je zhruba 6,60 km2 a jeho hloubka je až 115 metrů.

Je to místo, kde můžete trávit prázdniny v kempu v karavanu, v chatkách nebo ve stanu. Nebo si sem můžete udělat jednodenní výlet. Jedna z nejkrásnějších procházek je okruh, který vede přes dva visuté mosty, kterým se díky jejich délce a výšce říká himálajské mosty. Tento okruh je dlouhý 12,5 kilometru a zvládnete ho pohodovou chůzí zhruba za 4 hodiny. Připravte si pevnou obuv, kšiltovku, opalovací krém a pořádnou svačinu, ať máte plno sil. Nezapomeňte si vzít do batůžku také dostatek vody. Velká část okruhu je totiž na sluníčku.

Součástí okruhu je třicetiminutová projížďka na vyhlídkové lodi. Okruh můžete začít právě projížďkou na ní. Vyplouvá se z přístavu Treffort. Loď vás doveze na protější břeh jezera. Poté se vydáte podél břehu až dojdete k prvnímu visutému mostu. Tento most se nachází nad kaňonem řeky Drac. Je dlouhý 220 metrů a v některých místech je ve výšce až 45 metrů nad hladinou vody. Pokud máte strach z výšek, tak se raději nedívejte dolů, protože pohled z mostu na vodu je opravdu dechberoucí.

Poté procházka pokračuje kousek lesem a dále přes malou vesničku Villarmet, až dojdete k druhému visutému mostu nad kaňonem řeky Ebron. Tento je o něco kratší než ten první, měří 180 metrů, výška je stejná a pohled na hladinu jezera je také dechberoucí. Procházka dále pokračuje po silnici zpět k přístavu Treffort. Pokud umíte dobře jezdit na horském kole, můžete tuto trasu i projet. S okruhem už jste se seznámili, teď jen stačí připravit horskou obuv, batůžek se vším potřebným a můžete vyrazit.

Komentáře