Nejhorší děti na světě

Knížka, kterou si dnes představíme, je v něčem nápadně podobná knížkám Zlobilky a Nezbedníci od Martiny Drijverové, o kterých jste si mohli číst v březnovém Krajánkovi. Knížky o zlobivých dětech jsou oblíbené – snad proto, že děti skrze ně můžou prožít nejrůznější nezbednosti, na které by si samy nikdy netroufly nebo které by jim neprošly bez problémů.

Knížka, o které je řeč, se jmenuje Nejhorší děti na světě a jejím autorem je David Walliams. Najdete v ní deset příběhů o dětech, které mají nějaký ten zlozvyk nebo jsou něčím otravné. Jen se podívejte:
Slinta Sam nejspíš hodně slintá, Venca Všivák má hlavu plnou vší, Brečivá Berta pořád brečí, Dloubal Dan se dloube v nose, Špindíra Štěpka není zrovna čistotná, Prdivá Pepína často prdí a Žofka Pohovka leží doma na gauči a kouká se na televizi. A to nejsou zdaleka všichni. Knížka má tři díly, takže pokud máte bláznivý styl Davida Walliamse rádi, máte čtení hezky do zásoby. A to ještě existuje knížka o nejhorších učitelích na světě, a dokonce i o rodičích!

Historky Davida Walliamse jsou šílené a zlomyslné, dětem se v nich kvůli tomu, jaké jsou, stávají nepříjemné a neuvěřitelné věci. Všechny příběhy doprovázejí podobně bláznivé ilustrace Tonyho Rosse. Tak co, začtete se do příběhů o dětech, které jsou nejhorší na světě?

K této knížce nám do redakce přišly rovnou dva zápisy – od Josífka a Nelly Pletichových z Minnesoty v USA. Nellin zápis otiskujeme a z Josífkových záznamů vybíráme jeho popis Vency Všiváka:
„Venca je superpadouch, pomstychtivý a zlý. Měl vši a chtěl se pomstít lidem, ti mu z vlasů vši vyčesali!“ Josífek se z knihy naučil, co je to biskupský chlebíček a kryptonit.

Komentáře