Kuba nechce spát

Každý z vás určitě zná zloděje spánku. Problémy ve škole, napínavá videohra, mobil, ale třeba i zajímavá knížka – to všechno nás může obrat o spaní. Buď jdeme spát pozdě, nebo nemůžeme usnout a převalujeme se v posteli. Druhý den jsme nevyspalí, protivní, bolí nás hlava, ve škole se nemůžeme soustředit…

Něco takového se stalo i Kubovi z knížky Kuba nechce spát. Rodiče si s Kubou nevědí rady, a když se jeho únava zhoršuje, tak ho dokonce pošlou do nemocnice na pozorování. V nemocnici ale problém zmizí sám od sebe a Kuba je jako rybička. Je to záhada. A dokonce si tam najde nového kamaráda, který má rád zajímavé knížky, hlavně o přírodě. Když se Kuba vrátí domů, všechno je zase při starém. Kuba je v noci vzhůru a přes den jako zombie. On ale ví, co se děje, jen to nemůže nikomu říct. Spánek mu krade upír. Kdo nebo co je tím upírem a jak se s ním Kuba popere, vám ale neprozradíme, ať je pro vás knížka stejně napínavá jako pro Davídka z Rakouska.

Knížka je vhodná jak k předčítání, tak pro čtenáře od sedmi let. Vyšla v edici Druhé čtení od Albatrosu jako druhý díl minisérie od autorky Petry Braunové. Předchází jí knížka Kuba nechce číst a ve Třetím čtení vyšla knížka Kuba nechce prohrávat. Všechny tři knížky jsou o běžných problémech školáků a opravdu se dobře čtou.

A pokud hledáte podobné knížky s dívčí hrdinkou, Petra Braunová napsala i minisérii o Johaně – Johana s dlouhýma nohama, Johana s nosem nahoru a Johana s hlavou v oblacích. Až si některou z knížek přečtete, nezapomeňte nám poslat čtenářský záznam!

Davídek vyplnil čtenářský záznam a vzkazuje:
„Knížka byla fakt napínavá, pořád jsem chtěl, abychom ji četli dál. Mamka se trochu zlobila, že pak u čtení neusínám rychle jako vždycky, naopak nám večerní čtení trvalo mnohem dýl. Ale já jsem chtěl vědět, jak to dopadne!“

Komentáře