Midcoast Maine

Mnoho lidí si spojuje Spojené státy americké s velkoměsty, jako jsou třeba New York City nebo San Francisco. My se ale vydáme do borovicových lesů státu Maine (jeden z padesáti amerických států) do oblasti Midcoast Maine. Jedno z nejoblíbenějších míst této oblasti je městečko Camden, které leží na pobřeží Atlantského oceánu obklopené camdenskými kopci (Camden Hills). Camden je oblíbená destinace především v létě, ale je zde zajímavý život v každém ročním období.

Na podzim se sem sjíždí turisté, kterým se říká „leaf peepers“. Jezdí obdivovat měnící se barvy podzimního listí. Je populární zajít si natrhat jablka do sadu, vyřezávat dýně na svátek Halloween, pít teplý jablečný mošt nebo péct dýňové koláče (pumpkin pies).

Na jaře a v létě je tu mnoho krásných míst, která můžete objevovat pěšky, lodí, na kole, v kánoi nebo na paddleboardu. Nejznámější hora v oblasti je Mt. Battie. Na vrcholku je kamenná věž a můžete se kochat výhledem na camdenský přístav a okolní kopce. Maine je proslulé svými borůvkami a lze najít farmy, kde si je můžete nasbírat sami. V létě je populární pochoutkou lobster roll (humří rolka), která je konceptem podobná párku v rohlíku: v otevřené housce jsou kousky humra ochucené především majonézou nebo máslem a typicky podávané s hranolky a salátem coleslaw. Humr (anglicky lobster) je důležitou součástí místní ekonomiky.

Camden patří historicky do oblasti Nové Anglie, kde své kolonie založili Britové už v 17. století. Sněží zde ale mnohem více než v Británii. Občas tu sněží tolik, že děti mají „snow day“ (den sněhu) a nejdou do školy. Blízko města je malé lyžařské středisko Camden Snow Bowl. Je zajímavé tím, že když vyjedete lanovkou, můžete se kochat pohledem nejen na zasněžené camdenské kopce, ale i na Atlantský oceán. A pokud vás lyžování přestane bavit, hned vedle je tobogánová dráha, kterou můžete sjet na zamrzlý rybník Hosmer. Populární kratochvíle je i rybaření v ledu (ice fishing). To spočívá v tom, že se udělá v zamrzlém rybníku nebo jezeře díra a pak se v ní rybaří.

Komentáře