David Musil

David Musil je česko-kanadský profesionální hráč ledního hokeje. Hrál ve WHL v Kanadě, v NHL v Americe a nyní v EHL v Česku za Třinec. Reprezentoval také Česko na zimních olympijských hrách.

Chtěl jsi být vždy hokejistou?
Ano. Myslím si, že to bylo tím, že jsem vyrůstal v rodině, kde jsem byl obklopený hokejem. Můj táta byl slavný hokejový hráč v NHL František Musil a slyšel jsem plno historek i o dědovi, známém hokejistovi Jaroslavu Holíkovi. Hrát hokej byl vždy můj sen.

Jaké to je stát na ledě proti svému bráchovi?
To se nestává často. Není to příjemné. Je to zápas a člověk chce vždy vyhrát, ale pořád v podvědomí vím, že tam brácha je, a jsem trochu obezřetnější.

Měli jste s bráchou někdy bitku na ledě?
Ne, nikdy bych to neudělal.

Jaký je to pocit hrát za Česko?
Vždycky je to hrdost a pocta reprezentovat český národ. Ty výsledky teď nejsou, tak to nás mrzí. Ale vždy je to pocta.

Neláká tě hrát v zahraničí?
Lákalo by mě to. Ale tím, že je teď válka na Ukrajině, tak mnoho sportovců z Ukrajiny a Ruska přechází do evropských a západních lig. V některých ligách je limitovaný počet cizinců, a tak bude všude větší konkurence.

Jaké to je pocházet z rodiny se silnou hokejovou tradicí?
Je to super. Pro mě je to pořád rodina. Když jsem byl malý, tak jsem to tak nevnímal, protože pro mě to byla prostě moje rodina. Ale teď si uvědomuju, co dokázali, a jsem pyšný, když slyším ostatní lidi, jak hezky mluví o rodičích a prarodičích.

Prozradíš nám svůj životní sen?
Měl jsem plno snů v hokeji – dostat se do NHL, na mistrovství, na olympiádu. Ale životní sen bylo hlavně mít spokojenou rodinu a to se mi v létě splnilo, když se mi narodila dcera.

Jak zvládáš dodržovat dietní režim a být v kondici, když tvoje manželka Kristýna Zelenková je výborná kuchařka a účastnice soutěže Masterchef?
Žena výtečně vaří a dokáže vařit i dietně. Občas samozřejmě mám nezdravou stravu, ale ne moc často.

Komentáře