Noemi Neubauerová

Noemi Neubauerová je česká hokejistka, která hraje v týmu Colgate Raiders v USA a je členkou hokejové reprezentace České republiky.

Proč, kdy a kde jste začala hrát hokej?
Hokej jsem začala hrát v šesti letech ve školce. Chodili jsme bruslit a to se mi moc líbilo. Moje kamarádka hrála v týmu s klukama, mě to inspirovalo a chtěla jsem být jako ona.

Jak jste si vybrala pozici, ve které nyní hrajete?
Já si to vlastně nepamatuju. Hrávala jsem obránce, ale většinu své hokejové kariéry hraji útočníka.

Od 14 let hrajete hokej v týmech v USA, jak jste se do Ameriky dostala?
Dostala jsem se tam, když jsme jeli do Pensylvánie v Americe hrát turnaj s klukama a zároveň i turnaj holek. Vyhlídl si mě tam trenér a navrhl, abych přešla na střední školu do Ameriky a hrála tam i hokej.

Jaké to bylo reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách v Pekingu?
Byla to neuveřitelná čest reprezentovat svoji zemi, rodinu, klub a všechny. Neděje se to často a my všichni sportovci o tom sníme. Moc jsem si to užila a byla to skvělá zkušenost.

Prozradíte nám svůj životní sen?
Snila jsem o tom, hrát na olympiádě. Teď je můj sen dostat se na olympiádu 2026, kde bych pomohla našemu týmu získat medaili.

Jak vypadá váš trénink?
Záleží na období v sezóně. Většinou začínáme rozbruslením na zahřátí těla a povolením rukou. Během sezóny se přesouváme do skupin, ve kterých se připravujeme na zápasy. Mimo sezónu se soustředíme na zlepšování techniky.

Děláte i jiné sporty než hokej?
Na střední škole jsem musela dělat tři sporty, tak jsem kromě hokeje hrála fotbal a lacrosse, který jsem pak vyměnila za softbal. Ale teď se musím soustředit na hokej, který je pro mě profesionální sport.

Na jaký gól ve vaší kariéře jste nejvíce pyšná?
To je dobrá otázka. Asi ve druháku na vysoké škole, když jsme hrály důležitý zápas proti Harvardu a prohrávaly. Spoluhráčka mi nahrála před bránu, já dala gól a vyrovnala. Pak další spoluhráčka přidala gól a my jsme vyhrály.

Komentáře