Adam Musil

Adam Musil je česko-kanadský hokejový útočník, který hraje v týmu HC Dynamo Pardubice, kde hrával i jeho otec slavný hokejista František Musil. Adam je mladší bratr hokejisty Davida Musila. Jejich maminka je bývalá česká tenistka Andrea Holíková.

Chtěl jsi být vždy hokejistou?
Ano, nic jiného jsem v podstatě neznal. Celá rodina hrála hokej, tím pádem jsem vyrůstal v hokejovém prostředí už od toho nejútlejšího věku. Baví mě plno sportů, ale hokej byl vždycky číslo jedna.

Jaké to je, stát na ledě proti svému bráchovi?
Ze začátku to bylo trochu divné. Hodně jsem se těšil na to, zahrát si proti bráchovi, ale brzy jsem zjistil, že je lepší ho mít na své straně.

Měli jste s bráchou někdy bitku na ledě?
Bitku jsme nikdy neměli a myslím, že to ani jeden z nás neplánuje. To by se mamka jinak asi hodně zlobila.

Jak dáváš gól z otočky?
Ty brďo, těžko říct. No, většinou to bývá tak, že už mi nezbyde jiná možnost, než se otočit a zkusit vystřelit na gólmana.

Kolik spotřebuješ hokejek za sezónu?
Tento rok jsem zlomil docela dost hokejek. Vůbec netuším počet, ale odhadem kolem 30.

Jaký je to pocit, hrát za stejný klub, kde začínal tvůj taťka?
Je to skvělý pocit. Určitě vím, že Pardubice pomohly taťkovi stát se hokejistou a člověkem, kterým teď je, a to, že tady mám tu stejnou příležitost jako člověk, ke kterému nejvíce vzhlížím, je pro mě velká pocta.

Neláká tě hrát v zahraničí?
Určitě mě láká zahraničí, protože věřím, že když člověk poznává jiné lidi a kultury, že ho to nejvíce posune jako člověka, a to je pro mě strašně důležité. Každopádně teď jsem v Pardubicích a chci předvádět co nejlepší výkony za Dynamo a věřím, že když se bude dařit týmu, tak přijdou i osobní úspěchy a další sny se mi zase splní.

Prozradíš nám svůj životní sen?
Jelikož jsem momentálně zraněn, tak bych si hlavně přál být zdravý a mít zdravou rodinu. Se správným nastavením mysli, pracovitostí, vůlí a disciplínou se sny postarají samy o sebe.

Komentáře