Radek Houser

Radek Houser je stoupající hvězda ve snowboardcrossu. Kvalifikoval se na olympiádu do Pekingu, ve Světovém poháru se dostal do TOP 10 a byl vyhlášen druhým nejlepším nováčkem sezóny.

Jaké sporty jste dělal jako mladý kluk?
Zhruba od 3 do 18 let jsem se věnoval lyžování a zároveň fotbalu. V obou sportech na závodní úrovni. Ve volném čase mám rád volejbal, jízdu na longboardu a dříve i inline bruslení.

Proč jste se rozhodl pro snowboardcross?
Snowboardingu jsem se věnoval taky už v dětství. V 21 letech jsem se už nevěnoval lyžování ani fotbalu závodně. Rozhodl jsem se zúčastnit prvních závodů na Dolní Moravě. Závody se mi nepovedly, ale moc se mi líbila atmosféra a komunita, zároveň rychlost, skoky, technické prvky a ten přísun adrenalinu, když se řítíte tratí ještě s dalšími třemi jezdci.

Chtěl byste žít v cizině?
Díky snowboardingu toho nacestuji až moc, ale nevím, jestli bych zvládl ten proces začlenění se do nové společnosti a navázání nových kontaktů.

Jaký jste měl pocit, když jste měl reprezentovat Českou republiku na olympijských hrách v Pekingu?
Nepočítal jsem, že bych se tam podíval. Trochu jsem o sobě ze začátku pochyboval. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo a já kvůli pozitivnímu testu na covid neodstartoval.

Jaký je váš životní sen?
Vždycky jsem si kladl postupné cíle a sny, které se mi zatím povedlo plnit. Chci být šťastný. Ve sportu bych chtěl být vzor pro ostatní sportovce a pomáhat jim v jejich rozvoji.

Jak trénujete?
Trénuji prakticky každý den, střídám trénink v posilovně a na atletickém oválu. V závodní sezóně pak hlavně trénink v trati a na sněhu.

Jaký máte jídelníček?
Jídelníček nemáme moc náročný. V našem sportu je důležitá váha, tak nemusím řešit žádné diety.

Kdo je vaším vzorem?
Mamka i taťka pro mě jsou velkou oporou za každé situace a já jsem jim nesmírně vděčný a doufám, že na mě budou jednou pyšní. Z mého sportu pak Evka Samková, která je neskutečná bojovnice a bere život s humorem.

Komentáře