Sára Strnadová

Sára Strnadová je česká juniorská snowboardistka, úspěšná medailistka ze Zimních olympijských her dětí a mládeže a juniorská mistryně světa v snowboardcrossu.

Jaké sporty jste dělala jako malá?
Dělala jsem mnoho sportů. Pokud bych měla jmenovat ty, ve kterých jsem i soutěžila, tak jsem si zkusila fotbal, atletiku, sjezdové lyžování a snowboarding nebo i lezení. Ale samozřejmě jsem dělala i jiné rekreační sporty pro radost. Jezdila jsem na kole, na windsurfu a zbožňovala jsem ježdění na koních.

Proč jste se rozhodla pro snowboarding?
Snowboarding mi šel a bavil mě už od samého začátku. Líbí se mi adrenalin a zejména ve snowboardcrossu je ho mnoho.

Lákalo by vás žít v cizině?
Velmi mě láká žít v cizině. Až dokončím vysokou školu, plánuji se přestěhovat do země, která má krásné hory nebo moře, ideálně oboje. Česko je krásná země, ale mě přitahuje cizina.

Vyhrála jste mnoho ocenění, které vás potěšilo nejvíc?
Určitě mě nejvíc potěšilo vyhrát titul juniorské mistryně světa. Byl to zatím nejvyšší vrchol, kterého jsem dosáhla, a zároveň jsem si tím splnila svůj sen.

Jaký máte životní sen?
Stoprocentně bych chtěla ještě pár let sportovat, nejlépe bez úrazů. U toho bych ráda zvládla dostudovat vysokou školu, kam teď mířím. Potom bych si ráda postavila nebo opravila baráček někde u moře a měla rodinu. Co se týče sportovního snu, tak bych strašně ráda vyhrála olympiádu jako každý sportovec.

Jak trénujete?
Na sněhu trénujeme převážně v trati, popřípadě na skocích nebo jen na sjezdovce oblouky. Bohužel ale na sněhu jsme docela málo, takže musíme trénovat i jinak. Chodíme do posilovny, atletíme nebo jezdíme na kolech.

Jaký máte jídelníček?
Jídelníček vyloženě nemám, v tom je výhoda našeho sportu, že se nemusíme úplně omezovat. Vyhýbám se sladkostem, fast foodu a mastným jídlům, snažím se jíst hodně zeleniny a celkově jíst zdravě.

Kdo je Vaším vzorem?
Když jsem začínala, tak jsem vzhlížela k Evě Samkové, je to výborná sportovkyně a skvělý člověk.

Komentáře