Jiří Veselý

Jiří Veselý je třetí nejlepší současný český tenista. V roce 2011 se stal prvním Čechem, který vyhrál juniorské Australian Open ve dvouhře a spolu se Slovákem Filipem Horanským také ve čtyřhře. Hraje levou rukou.

Jaké sporty jste dělal jako malý?
Jako malý jsem hrál tenis a fotbal. Táta je tenisový trenér, tak jsem tenisovou raketu nosil automaticky, ale moc mě bavil i fotbal. Ve 12 jsem se rozhodl dělat tenis intenzivněji a na fotbal už nebyl čas.

Proč jste se rozhodl pro tenis?
V tenise jsem byl nejlepší ve svém ročníku v Německu a pak i v Česku. To mě těšilo a o to víc bavilo.

Lákalo by vás žít v cizině?
Od 2 do 12 let jsem žil v Německu. Návrat do Česka jsem špatně snášel, protože jsem měl kamarády v Německu a mluvil jsem lépe německy než česky. Dnes žiju po světě, v ČR trávím málo času, ale nemůžu se dočkat, až se po kariéře usadím doma, v Česku. Česko miluju.

Vyhrál jste mnoho medailí, jaká vás potěšila nejvíc?
Každá medaile potěšila. Nejvíc si vážím titulu na ATP i druhých míst, protože to byly velké turnaje. Vážím si vítězství v Davis Cupu proti Slovensku, poháru za mistra světa do 18 let, ale i turnaje ve Wimbledonu, kde jsem uhrál dvakrát 4. kolo a třikrát 3. kolo.

Jaký máte životní sen?
Chtěl bych se probojovat do první dvacítky na světě. Celý můj život byl zatím tenis. Mám úžasnou, zdravou rodinu, za což jsem vděčný. Být víc času s mojí rodinou je asi můj životní sen.

Jak trénujete?
Trénuju dvakrát denně tenis, jednu delší rozcvičku a jednu kondici odpoledne. Pak mám fyzioterapie a masáže. Denně mi zabere program přibližně 6–7 hodin.

Jaký máte jídelníček?
Jím hodně těstovin a rýže. Mám moc rád hovězí steaky, ale i ryby. V tom bych se mohl ale určitě zlepšit.

Kdo je vaším vzorem?
Mým vzorem byl vždy Roger Federer a Tomáš Berdych. S Tomášem jsem hrál 4 utkání, jedno na oblíbeném Wimbledonu, kde jsme sehráli 5setový maraton. I když jsem prohrál, je to zápas, na který nejradši vzpomínám! S Federerem jsem několikrát trénoval, ale nikdy nehrál ostrý zápas. Ale člověku se nemůže v životě splnit vše!

Komentáře