Veronika Strušková

Veronika Strušková je bývalá reprezentantka a volejbalistka hrající za Frýdek Místek. V roce 2022 byla vyhlášena nejlepší blokařkou extraligy.

Jak jste se k volejbalu dostala?
K volejbalu mě přivedla maminka, která hrávala taky volejbal. Jezdila jsem s ní na zápasy a když jsem byla větší, začala jsem taky hrát.

Jak trénujete a jak často?
Momentálně trénuji 4krát týdně. Jsem na mateřské, takže to víckrát ani nejde, abych to mohla skloubit s hlídáním. Ale když jsem měla volejbal jako hlavní činnost, tak jsem trénovala i 10krát týdně, ráno i odpoledne.

Jak vás jako hráčku ovlivnilo to, že jste se stala maminkou?
Celkově mě to ovlivnilo hodně. Předtím byl pro mě volejbal středobod vesmíru, momentálně jsou tím středobodem moje dvě krásné a zdravé děti.

Máte nějaký sportovní sen, kterého byste chtěla dosáhnout?
Sportovní sen už nemám, teď budu čekat, jaký sport si vyberou moje děti, a budu je podporovat v jejich sportovních snech.

Co vám na životě profesionální sportovkyně přijde nejlepší?
Nejlepší mi připadá to, že vlastně děláte, co milujete a co vás baví. Potom, že se pořád udržujete ve formě a nemusíte za to ani platit, ale dostanete zaplaceno.

Lákalo vás někdy si zahrát v zahraničí?
V zahraničí jsem měla v plánu hrát, než jsem ovšem potkala svého manžela před 10 lety. Protože nevěřím vztahům na dálku, musela jsem se rozhodnout, jestli zůstanu a budu hrát v Česku, anebo půjdu do zahraničí. Rozhodla jsem se srdcem, zůstala s ním a nelituji. Máme doma zdravá dvojčátka a jsme spokojená rodina.

Komentáře