Kateřina Nash

Kateřina Nash je česká běžkyně na lyžích, bikerka a cyklokrosařka. Pětkrát se zúčastnila olympijských her, dvakrát v zimě a třikrát v létě. V závodech Světového poháru zvítězila osmkrát ve dvou cyklistických disciplínách – horská kola a cyklokros.

Jaké sporty jste dělala jako malá?
Závodně jsem se věnovala gymnastice, ale to mě přestalo bavit, protože jsme byli pořád v tělocvičně, a tak jsem se zaměřila na běžecké lyžování. Dělala jsem ale i další sporty, jako je atletika, orientační běh, kola.

Proč jste se rozhodla pro cyklistiku?
Běžky byly dlouho můj hlavní sport, ale v 16 letech jsem začala jezdit a závodit na horských kolech a moc mě to bavilo. Ke kolu jsem se ale dostala až po konci lyžařské kariéry ve 22 letech. Od té doby závodím na všech možných kolech.

Žijete ráda v cizině?
Ano, většinu času v cizině jsem strávila bydlením v horách v severní Kalifornii a moc se mi tam líbí. Jsem ráda, že jsem mohla v cizině bydlet a pracovně procestovat hodně míst na světě. Domů do Česka se ráda vracím a trávím tam více času. Doma je doma.

Co je pro vás největší úspěch?
Páté místo na olympijských hrách v Riu a osmkrát 1. místo na Světovém poháru.

Prozradíte nám svůj životní sen?
Vždycky jsem chtěla být profesionální sportovec a cestovat po světě. A to se mi nejen splnilo, ale ještě si to stále užívám.

Jak trénujete?
V průměru trávím 14–18 hodin týdně na kole a k tomu mám běžky, skialpy, posilování, chození po horách, běhání. Na horských kolech trénuji ráda, protože cvičíte fyzičku i techniku.

Jaký máte jídelníček?
Jím zdravě včetně zeleniny a ovoce. Moje nejoblíbenější je mexická kuchyně. Mám ale také ráda chleba s máslem!

Komentáře