Mathias Vacek

Mathias Vacek je český profesionální silniční cyklista jezdící za UCI WorldTeam Trek–Segafredo. V roce 2022 získal stříbrnou medaili v silničním závodu do 23 let na mistrovství světa v australském Wollongongu i na mistrovství Evropy v portugalské Anadii.

Jaké sporty jste dělal jako malý?
Když jsem byl mladý, dělal jsem v létě cyklistiku, a protože jsme s rodinou bydleli deset let v Rakousku, tak v zimě jsem dělal hodně zimní sporty, hlavně běžecké lyžování a sjezdovky.

Proč jste se rozhodl pro cyklistiku?
Můj táta byl cyklista a vždy mě to bavilo víc než běžky. A teď se mi splnil sen, že jezdím za tým profesionálů.

Lákalo by vás žít v cizině?
V zimě žiju ve Španělsku, abych mohl trénovat, a už jsem žil v mládí v Rakousku. Ale vlastně mě to neláká žít dlouhodobě jinde než v Česku.

Co je pro vás největší úspěch?
Největší úspěch bylo druhé místo na mistrovství světa v Austrálii minulý rok. Ale vážím si každého úspěchu, který se podaří.

Jaký máte životní sen?
Vyhrát nějaký velký závod nebo Grand Tour, ale taky mít pěkný a pohodový život.

Jak trénujete?
Většinou čtyři nebo pět hodin šest dní v týdnu podle toho, na jaké závody se připravuju. Jeden den mám volno, tak buď rybařím, nebo chodím na procházky.

Jaký máte jídelníček?
Snažím se jíst zdravě a mít pestrý jídelníček od zeleniny, ovoce, rýže až po ryby nebo maso. Vyhýbám se sladkým a tučným věcem, ale někdy po závodě si rád dám čokoládu.

Kdo je vaším vzorem?
Mým vzorem je Mathieu van der Poel, který je nejlepší cyklista na světě, a chci být na úrovni, jako je on. Doufám, že budu jednou vzorem já pro mladé cyklisty.

Komentáře