Filip Langer

Filip Langer je český florbalista hrající ve Švédsku. Stal se nejmladším kapitánem v české nejvyšší lize. V letech 2019 a 2020 významně přispěl k úspěchu týmu na světovém šampionátu.

Čím vás florbal zaujal?
Hlavně tím, jak je to týmový sport. Vždy jsme měli skvělou partu kluků a díky tomu jsem měl s florbalem spojené skvělé zážitky.

Líbí se vám život v cizině? Co konkrétně ano a co ne?
Líbí se mi moc, Švédsko je krásné a mám tady klid, mám čas sám na sebe, mohu se rozvíjet a být sám se sebou a s přítelkyní. Samozřejmě tady nemám nablízku rodinu a kamarády, ale s tím jsem počítal a dá se to vykompenzovat spoluhráči v týmu. Věřím, že rodina sem bude jezdit na návštěvy.

Jaké vlastnosti by podle vás měl mít dobrý florbalový hráč?
Musí být dobře fyzicky připravený, psychicky odolný, musí být dobrý týmový hráč. Kromě florbalových dovedností musí mít taky dobrou tréninkovou morálku, musí se chtít pořád zlepšovat, posouvat a být každým dnem lepší.

Jak vypadají vaše tréninky?
Tréninky jsou založeny na rozvíjení kondice, takže běháme nebo jezdíme na kole. Součástí je taky posilovna, kde trénuji sílu, rychlost a výbušnost. V sezóně jsou tréninky asi čtyřikrát až pětkrát týdně, potom ještě každý má zhruba dva tréninky sám a jeden až dva zápasy týdně.

Máte nějaký sportovní vzor?
Vzorem jsou pro mě finský florbalista Mika Kohonen a Jaromír Jágr.

Jaký je váš jídelníček?
V jídelníčku si zakládám hlavně na celistvých potravinách, chci vědět, co mám na talíři a z čeho to jídlo je. Řídím se taky sezónností a lokálností. Vybírám kvalitnější potraviny a vyhýbám se průmyslově zpracovaným potravinám, sladkým limonádám a podobně. Jím třeba jáhly, namočené ořechy, ovesné vločky, ryby, maso nebo kořenovou zeleninu a samozřejmě vajíčka.

Komentáře