Lada Vondrová

S atletikou začala až v 15 letech. Věnuje se běhu na 400 metrů, překážkovému běhu na 400 m a štafetě na 4×400 m. Na kontě má několik medailí, např. z Mistrovství světa a ČR. V roce 2020 se kvalifikovala na letní olympijské hry v Tokiu, kde skončila v semifinále, letos v létě bude startovat na olympiádě v Paříži.

Rozhovor

Kdo vás k atletice přivedl?
Hrála jsem za dívčí fotbalový klub v Pardubicích. Nemohla jsem ale jezdit na dva tréninky týdně a nerada jsem běhala sama. Tak jsem se přihlásila na kroužek atletiky a už po půl roce trénování jsem získala medaili na MČR. Kombinovat oba sporty dohromady dlouho nešlo a zranění při jednom fotbalovém zápase pak rozhodlo ve prospěch atletiky.

Studujete na Univerzitě Hradec Králové. Jak se vám daří skloubit školu a atletiku?
Díky sportovnímu stipendijnímu programu a skvělé práci mého koordinátora jsem nikdy neměla problém oboje skloubit. Důležitá je časová organizace a plánování zkoušek dopředu.

Jak se cítí sportovec, který stojí na startu olympijského závodu?
Teď už si větší závody s plnými tribunami užívám. Dříve ty byl problém, ale už jsem se naučila využít atmosféru publika ve svůj prospěch.

Co vás na atletice nejvíce baví?
Ráda zkouším, co moje tělo ještě snese a kam se může posunout.

Jak odpočíváte?
Jsem dost akční typ, už ale vím, že odpočinek je důležitý. Ráda čtu detektivky, taky luštím křížovky, peču a vařím. Fotbal už nehraju vůbec. Občas mi to chybí, ale dokud je atletika moje práce, nemůžu riskovat zranění.

Komentáře